Deski sztorcowe
„end-grain”

Szukasz niebanalnego pomysłu na prezent?

Jesteś miłośnikiem naturalnych dekoracji, które stanowią jednocześnie przedmioty użytkowe?

Sprawdź naszą ofertę desek z egzotycznego drewna. Deski „endgrain” są masywne i solidne a przy tym niezwykle dekoracyjne.

Wykonanie

Cechą charakterystyczną desek sztorcowych, jest prostopadłe ułożenie włókien drewna do powierzchni roboczej tzw. „end-grain” co zapewnia jej trwałość nieporównywalną ze standardowymi deskami. Starannie frezowane uchwyty i antypoślizgowe stopki gwarantują wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Zalety

Nasze deski sztorcowe są dostępne w wielu rozmiarach i praktycznych kształtach.

Mogą z powodzeniem pełnić nie tylko role użytkową ale także stanowić dekorację przy serwowaniu potraw.

Pionowy układ włókien powoduje, że deska ma właściwości samoleczenia w wyniku czego, cięcia po nożu naturalnie się zasklepiają.

Kontakt z żywnością

Wszystkie materiały używane do produkcji naszych desek sztorcowych, posiadają atesty do kontaktu z żywnością, a finalnie deski są zabezpieczone olejem w 100% pochodzenia naturalnego.

Jak dbać o deskę

Deski sztorcowe są wykonane z naturalnego drewna, które pomimo procesu suszenia pracuje. W praktyce oznacza to, że mogą wystąpić  mikropęknięcia i drobne odkształcenia, które są zjawiskiem naturalnym. Aby deska służyła Ci długie lata, pamiętaj aby myć ją tylko ręcznie, nigdy w zmywarce i nie trzymać ich w pobliżu źródeł ciepła. Zaleca się olejowanie deski raz na jakiś czas.

Wybrane realizacje naszych desek sztorcowych

Zamów wyjątkową deskę